Lionel Messi scores twice to help keep Barcelona in La Liga race

Barcelona nie odpuszcza Atletico i Realowi Madryt w walce o tytuł mistrzów Hiszpanii! (Fot. Getty Images)
Lionel Messi scored twice and missed a penalty as Barcelona came from behind to move within two points of La Liga leaders Atletico Madrid.

Wszystkie bramki w Walencji padły w drugiej połowie. Gospodarze prowadzili od 50. minuty po trafieniu Gabriela Paulisty, ale między 58. i 69. minutą Barcelona odpowiedziała trzema trafiemiami.

Dwa z nich zaliczył Messi - w pierwszym przypadku dobił piłkę po zmarnowanej przez siebie "jedenastce" i dużym zamieszaniu. Argentyńczyk z 28 golami prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców Primera Division. Oprócz niego bramkę dla Katalończyków zdobył wczoraj Antoine Griezmann (łącznie ma 12 w sezonie).

Czternastej w tabeli i jeszcze niepewnej utrzymania Valencii, mocno osłabionej kadrowo przed tym sezonem, na osłodę pozostał gol w 83. minucie Carlosa Solera. W końcówce meczu "Nietoperze" miały jeszcze kilka okazji, lecz nie zdołały doprowadzić do remisu.

Dzień wcześniej zwycięstwa odniosły lider Atletico i wicelider Real. Piłkarze Diego Simeone pokonali na wyjeździe Elche 1:0, a "Królewscy" wygrali u siebie z Osasuną 2:0.

O zwycięstwie Atletico nad przedostatnim w tabeli Elche rozstrzygnął gol Marcosa Llorente w 23. minucie.

W doliczonym czasie gry Elche mogło wyrównać, miało bowiem rzut karny po zagraniu ręką Llorente, ale Fidel Chavez trafił w słupek.

Real dość długo męczył się z Osasuną i dopiero w ostatnich kwadransie zapewnił sobie wygraną. Bramki zdobyli reprezentanci Brazylii - Eder Militao i Casemiro.

"Królewscy" rywalizują obecnie na dwóch ważnych frontach. W środowym rewanżu półfinału Ligi Mistrzów zagrają na wyjeździe z Chelsea Londyn, z którą u siebie zremisowali 1:1.

W tej sytuacji trener Zinedine Zidane dał odpocząć w sobotni wieczór kilku piłkarzom, w rezerwie pozostali pomocnicy Toni Kroos i Luka Modric. Natomiast od początku zagrał wreszcie trapiony kontuzjami Eden Hazard.