Lionel Messi equals Xavi's Barcelona appearance record in win over Huesca

W 13. minucie Messi popisał się fantastycznym strzałem sprzed pola karnego. (Fot. Getty Images)
Barcelona manager Ronald Koeman hailed Lionel Messi as the most important player in the club’s illustrious history after he struck twice on his record-equalling 767th club appearance.

W 13. minucie Messi popisał się fantastycznym strzałem sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Z kolei na początku drugiej połowy po jego dośrodkowaniu Oscar Mingueza podwyższył wynik. Drugiego gola Argentyńczyk strzelił w 90. minucie. Bramkę dla Barcelony zdobył także Francuz Antoine Griezmann.

Messi ma już za sobą burzę związaną z jego deklaracją o chęci odejścia z Barcelony. W tym sezonie prezentuje się znakomicie i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców Primera Division z dorobkiem 21 bramek, wyprzedzając o trzy byłego kolegę klubowego, obecnie napastnika Atletico Madryt Urugwajczyka Luisa Suareza.

Argentyńczyk zadebiutował w drużynie ze stolicy Katalonii 16 października 2004 roku. Zdobył z nią dziesięć tytułów mistrza Hiszpanii, sześć razy Puchar Króla, czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów i trzy razy w klubowych mistrzostwach świata.

Jego aktualny kontrakt wygaśnie 30 czerwca, ale może zostać przedłużony. Tym bardziej, że uwielbianemu przez kibiców Messiemu jeszcze trochę brakuje do sportowej emerytury. W czerwcu skończy 34 lata.

Pewna wygrana z ostatnią w tabeli Huescą pozwoliła Barcelonie awansować na drugie miejsce w tabeli i zepchnąć na trzecie Real Madryt. "Duma Katalonii" traci cztery punkty do prowadzącego Atletico Madryt, które w sobotę tylko zremisowało na wyjeździe z Getafe 0:0.