Menu

Linie lotnicze Wizz Air z karą za sposób obsługi klientów

Linie lotnicze Wizz Air z karą za sposób obsługi klientów
Tani przewoźnik lotniczy został ukarany m.in. za to, w jaki sposób przyjmuje reklamacje od pasażerów. (Fot. Getty Images)
Karę grzywny wysokości 10 mln forintów (28 tys. euro) wymierzyły władze węgierskie tanim liniom lotniczym Wizz Air za niewłaściwą obsługę klientów. To kolejna kara dla spółki w ostatnich latach – poinformował dziennik 'Magyar Nemzet'.
Reklama

Wydział ochrony konsumentów urzędu rządowego w Budapeszcie za nieuczciwą praktykę uznał np. to, że "Wizz Air praktycznie nie przyjmuje skarg drogą telefoniczną, a jedynie przez formularz elektroniczny na swojej stronie internetowej". Biuro obsługi klienta z kolei - jak wskazali urzednicy - "nie sporządza też protokołów z rozmów telefonicznych".

Za naruszenie prawa uznano również to, że Wizz Air w razie odwołania lotu lub zmiany jego godziny zapewnia automatycznie darmową możliwość zmiany rezerwacji tylko na własne loty. Były przypadki, że Wizz Air dopłacał różnicę w cenie między lotem swoim a konkurencji, byle tylko pasażer nie zmienił przewoźnika.

To kolejna grzywna dla Wizz Aira w ostatnich latach. W sierpniu 2019 r. władze węgierskie wymierzyły spółce karę 300 mln ft (920 tys. euro) za wielokrotne łamanie przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

W marcu tego samego roku nakazano spółce zapłacić 15 mln forintów (46 tys. euro) za to, że bagaże wielu pasażerów lotu z Dubaju do Budapesztu poleciały późniejszym połączeniem, a pasażerowie nie zostali o tym uprzedzeni.

Czytaj więcej:

"Zaszczep się i leć". Reklama Ryanair wywołała burzę

Ryanair i Wizz Air likwidują większość lotów z Polski do UK

Brytyjscy klienci: Ryanair i Virgin Atlantic najgorszymi liniami 2020 roku

  Komentarze
  • Prosze o rade POMOC
   25 stycznia, 18:28

   czy ktos z Panstwa wie jak podejsc do sprawy za nie oddane pieniadze za lot z kwietnia 2020r przez firme Wizzair ktora zadeklarowała dwie opcje tj. voucher na 120% lub zwrot gotowki (60 dni roboczych) poszło pare maili w tej sprawie ale bez odzewu , za 2 miesiace bedzie rok .
   ktos wie jak rozwiazac ta sprawe moze jakis dobry prawnik ??
   dzieki pozdrawiam

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.02.2021
  GBP 5.261 złEUR 4.518 złUSD 3.715 złCHF 4.096 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama