Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Linie WOW Air bankrutują. Sieć Wizz Air wprowadza "taryfy ratunkowe"

Linie WOW Air bankrutują. Sieć Wizz Air wprowadza "taryfy ratunkowe"
Przewoźnik WOW Air zmagał się z problemami finansowymi. Z jego lotów korzystało wielu Polaków mieszkających w Islandii. (Fot. Getty Images)
Sieć tanich linii lotniczych Wizz Air wprowadziła dzisiaj specjalne taryfy dla klientów WOW Air, których loty na trasach Reykjavik-Warszawa, Reykjavik-Londyn Stansted i Reykjavik-Londyn Gatwick zostały odwołane z powodu ogłoszonej dziś upadłości przewoźnika.
Reklama

Islandzki przewoźnik WOW Air poinformował dziś o bankructwie z powodu poważnych problemów finansowych. Zadłużonej spółce nie udało się znaleźć inwestora i była zmuszona ogłosić upadłość. Na stronie WOW Air można znaleźć obecnie komunikat: "Wow Air zakończył działalność. Wszystkie loty zostały anulowane".

Założone w 2011 roku przedsiębiorstwo lotnicze WOW Air realizowało krótko- i długodystansowe połączenia ze stolicy Islandii Reykjaviku do Stanów Zjednoczonych oraz Europy, m.in. do Warszawy.

Od dłuższego czasu m.in. w związku z rosnącymi cenami paliwa linie miały problemy finansowe. We wrześniu ubiegłego roku firma wzięła kredyt. W ostatnim czasie poszukiwała inwestora, prowadziła rozmowy ze swoim największym konkurentem - liniami Icelandair.

Wcześniej także islandzki rząd odmówił WOW Air publicznej pomocy.

W zeszłym roku linie wykorzystywały 11 samolotów, przewożąc 3,5 mln pasażerów. Firma zatrudniała tysiąc osób.

Pasażerowie WOW Air mogą skorzystać ze specjalnej taryfy Wizz Air obejmującej cztery loty tygodniowo z Reykjaviku do Londynu-Luton i Warszawy w cenie 79,99 euro. Oferta dotyczy podróży odbywających się do 10 maja 2019 roku i zależy od dostępności miejsc w samolocie. Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem specjalnej strony do 7 kwietnia 2019 roku. Do zakupu niezbędny jest dowód rezerwacji biletu WOW Air na lot z Warszawy lub dowolnego lotniska w Londynie.

“Wizz Air z przyjemnością powita na pokładzie klientów, których loty z Reykjaviku do Londynu i Warszawy zostały anulowane po bankructwie WOW Air. Bilety dostępne są w specjalnej taryfie. Liczba miejsc jest ograniczona, ale nasze regularne ceny w siatce połączeń z Reykjaviku do 10 miejsc docelowych do 6 krajów, w tym trasy do Londynu-Luton i Warszawy oraz Budapesztu, Gdańska, Katowic i Wiednia są celowo niskie każdego dnia, pozwalając coraz większej liczbie klientów cieszyć się doskonałą jakością i przyjazną obsługą na pokładach najszybciej rozwijających się liniach lotniczych w Europie" - skomentował decyzję Wizz Air George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych linii.

Wizz Air oferuje w sumie ponad 525 000 miejsc w sprzedaży na 10 trasach z Rejkiawiku do 6 krajów w 2019 roku, co stanowi wzrost o 21% w porównaniu z poprzednim rokiem.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama