Ligue 1: Paris Saint-Germain not losing momentum

Po wczorajszym meczu piłkarze Paris Saint-Germain mają powody do radości. (Fot. Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images)
The star-studded Paris Saint-Germain team recorded their second high-profile victory of the French Premier League football season. The capital's eleven confidently beat Montpellier HSC 5:2.

Mistrz kraju umocnił swoją pozycję w tabeli. Na inaugurację paryżanie rozgromili na wyjeździe drużynę Mateusza Wieteski - Clermont-Foot 5:0.

Wczoraj wynik otworzył w 39. minucie, po strzale samobójczym, malijski obrońca gości Falaye Sacko. Kilkanaście minut wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Kylian Mbappe. Tego błędu nie popełnił Neymar, który tuż przed przerwą z 11 metrów podwyższył na 2:0. Brazylijski napastnik zaraz po zmianie stron zdobył trzecią bramkę w rozgrywkach.

Mbappe, który powrócił do zespołu po wyleczeniu kontuzji pachwiny, zrehabilitował się w 69. minucie. W tym momencie gospodarze prowadzili 4:1. Kolejnego gola dla paryżan strzelił były zawodnik Bayernu Monachium, Portugalczyk Renato Sanches.

Goście do końca grali ambitnie. Zapewniło im to drugie trafienie, którego autorem był Kameruńczyk Enzo Tchato.