Ligue 1: PSG o krok od wpadki. Mbappe trafił do siatki w 90. minucie

Zwycięską bramkę, po asyście mistrza świata Lionela Messiego, zdobył dopiero w 90. minucie Mbappe. (Fot. FRED TANNEAU/AFP via Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain pokonali wczoraj z trudem na wyjeździe Brest 2:1 w 27. kolejce francuskiej ekstraklasy. Zwycięstwo zapewnił im dopiero w 90. minucie król strzelców mundialu Kylian Mbappe.

Ostatnie dni nie były łatwe dla kibiców PSG. Najpierw poinformowano o długiej przerwie w występach kontuzjowanego Neymara. Natomiast w środę paryżanie odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ponownie przegrywając z Bayernem Monachium, tym razem na wyjeździe 0:2.

Wczorajsze spotkanie w krajowej ekstraklasie też pokazało, że w naszpikowanej gwiazdami drużynie chyba nie dzieje się najlepiej. Do przerwy było 1:1 - na gola Carlosa Solera dla PSG odpowiedział Franck Honorat.

"Paryżanie najwyraźniej wciąż nie przetrawili swojego kolejnego europejskiego rozczarowania, ale mogą bardzo podziękować swojemu gwiazdorowi, który po raz kolejny ich uratował" - napisała agencja AFP.

To 19. trafienie słynnego napastnika w obecnym sezonie - jest współliderem klasyfikacji strzelców, razem z Kanadyjczykiem Jonathanem Davidem z Lille.

W tabeli PSG ma 66 punktów i o jedenaście wyprzedza Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra u siebie ze Strasbourgiem.