Ligue 1: Milik's birthday goal in a draw against Lyon

Na zdj.: żółta kartka dla Alvaro Gonzaleza z Marsylii i Memphisa Depaya z Lyonu oraz emocjonalna reakcja piłkarzy... (Fot. Getty Images)
Celebrating Sunday's 27th birthday, Arkadiusz Milik scored a goal from the penalty spot for Olympique de Marseille in a 1-1 home draw against Olympique Lyonnais in the 27th round of the French football league. This is his second goal for the team he has been with since January.

Polski napastnik rozegrał w niedzielny wieczór całe spotkanie, a do siatki rywali trafił pewnym strzałem z "jedenastki" w 44. minucie.

Wyrównał wówczas 1:1, bowiem goście prowadzili od 21. minuty po golu Kameruńczyka Karla Toko Ekambiego.

Negatywnym bohaterem meczu był brazylijski gracz Lyonu Lucas Paqueta. To po jego zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Milika.

Brazylijczyk zobaczył wtedy pierwszą żółtą kartkę, a w 70. minucie - za faul - drugą, w efekcie czego musiał opuścić boisko. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Dla Milika to trzeci ligowy występ w ekipie z Marsylii, a pierwszy od 3 lutego (od meczu z Lens, gdy też strzelił gola). Później leczył kontuzję.

Ostatnie dni i tygodnie były w tym klubie niespokojne. Drużynie idzie znacznie gorzej niż jesienią. W klubie zmieniono ostatnio prezesa, a także trenera. 26 lutego nowym szkoleniowcem został Argentyńczyk Jorge Sampaoli, ale w niedzielę jeszcze nie prowadził drużyny z ławki.

Marsylczycy zajmują obecnie siódme miejsce z dorobkiem 39 punktów. Ekipa z Lyonu (56) jest trzecia.

Lider Lille (59) zaledwie zremisował w niedzielę u siebie z szesnastym Strasbourgiem 1:1 i ma już tylko dwa punkty przewagi nad broniącym tytułu Paris Saint-Germain, który pokonał w sobotę na wyjeździe Dijon 4:0.