Liga włoska: Łatwe zwycięstwo Juventusu ze Szczęsnym w składzie

Dybala (po prawej) był autorem drugiej bramki dla Juventusu. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn pokonał u siebie Genoę 2:0 w wieczornym meczu 16. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny praktycznie nie miał pracy w tym spotkaniu. Trener Massimiliano Allegri odniósł swoje 250. zwycięstwo w Serie A.

"Stara Dama" objęła prowadzenie już w dziewiątej minucie, a bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Kolumbijczyk Juan Cuadrado.

Na 2:0 podwyższył w 82. minucie Argentyńczyk Paulo Dybala.

Zwycięstwo Juventusu mogło być wyższe, ale w bramce gości świetnie spisywał się Salvatore Sirigu. Po drugiej stronie Szczęsny miał bardzo spokojny wieczór.

18-letni napastnik Genoi Aleksander Buksa był tego dnia rezerwowym.

Trener Allegri został drugim szkoleniowcem w erze zwycięstw za trzy punkty, który osiągnął 250 ligowych wygranych w Serie A. Na czele tej listy jest Carlo Ancelotti (275).

Turyńczycy z dorobkiem 27 punktów awansowali na piąte miejsce, natomiast prowadzona od niedawna przez Andrija Szewczenkę Genoa, która nie wygrała trzynastu kolejnych meczów, zajmuje 18. lokatę - 10 pkt.

W niedzielę porażkę poniosła również inna drużyny z Genui - Sampdoria. Zespół Bartosza Bereszyńskiego przegrał u siebie z Lazio Rzym 1:3, a boczny obrońca reprezentacji Polski został zmieniony w 57. minucie. Wcześniej zobaczył żółtą kartkę.

W szlagierze 16. kolejki Napoli, dla którego jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, uległo w sobotę u siebie Atalancie Bergamo 2:3 i spadło na trzecie miejsce (36 pkt).

Nowym liderem został AC Milan (38), który wcześniej w sobotę pokonał ostatnią Salernitanę 2:0. Wiceliderem jest broniący tytułu Inter Mediolan - 37. (PAP)