Italian League: Won for defending Inter with the newcomer

Inter Mediolan wzmocnił swoją pozycję w tabeli po wczorajszym meczu. (Fot. Getty Images)
Defending the title, Inter Milan defeated the newcomer Venezia 2-0 away and strengthened in third place after 14 rounds of the Italian Premier League. He is a point behind the leading duo, Napoli and AC Milan, who will play their games today.

Bramki zdobyli w 34. minucie Turek Hakan Calhanoglu i w doliczonym czasie drugiej połowy Argentyńczyk Lautaro Martinez z rzutu karnego. Inter jest niepokonany w ostatnich dziewięciu spotkaniach, wliczając Serie A i Ligę Mistrzów.

Mediolańczycy zgromadzili 31 punktów, Venezia ma 15 i jest na 15. pozycji.

Wcześniej Juventus Turyn niespodziewanie przegrał u siebie z Atalantą Bergamo 0:1. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. W 28. minucie mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał go Kolumbijczyk Duvan Zapata.

Niepokonana od ośmiu meczów Atalanta umocniła się na czwartym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Juventus ma 21 "oczek" i jest na ósmej pozycji.

Na prowadzeniu są ekipy Napoli oraz AC Milan, które zgromadziły po 32 punkty. Swoje spotkania 14. kolejki zespoły te rozegrają w niedzielę, odpowiednio, z Sassuolo i Lazio Rzym.