Liga włoska: Trener Mourinho zawieszony na dwa mecze

Mouirnho został ukarany czerwoną kartką podczas niedzielnego meczu z Torino za niewłaściwe zachowanie wobec sędziego. (Fot. Getty Images)
Trener AS Roma Jose Mouirnho został wczoraj zawieszony na dwa mecze przez władze włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Portugalczyk obraził sędziego podczas niedzielnego meczu z Torino, zremisowanego 1:1.

Szkoleniowiec w 89. minucie wdał się w dyskusje z arbitrem, za co został ukarany czerwoną kartką, po czym został odesłany na trybuny.

"Zasłużyłem na czerwoną kartkę za to, co powiedziałem sędziemu w emocjach" – przyznał Mourinho. "Rozmawiałem z nim po meczu i przeprosiłem, ale nie chcę rozmawiać o jego występie. Zostawiam to waszej ocenie" - dodał.

59-latek odcierpi karę dopiero po zimowej przerwie. Roma 4 stycznia podejmie Bolognę, a cztery dni później na wyjeździe zagra z Milanem.

Zespół AS Roma, w którym występuje powołany na mundial reprezentant Polski Nicola Zalewski, w tabeli po 15 kolejkach zajmuje dopiero 7. miejsce. Traci do lidera Napoli aż 14 punktów.

Rzymianie po remisach 1:1 z Sassuolo i Torino oraz prestiżowej, derbowej porażce z Lazio 0:1 pilnie potrzebują ligowych sukcesów, aby nie stracić kontaktu z ligową czołówką.