Liga włoska: Inter pokonał Lazio i jest liderem

Lukaku strzelił dwie bramki dla Interu, prowadząc drużynę do zwycięstwa. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan pokonali na własnym stadionie Lazio Rzym 3:1 w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Serie A i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Dwie bramki zdobył dla gospodarzy Belg Romelu Lukaku.

Lukaku wynik otworzył w 22. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą. To było jego 15. i 16. trafienie w tym sezonie, dzięki czemu w klasyfikacji strzelców zrównał się z prowadzącym Portugalczykiem Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn.

Co prawda w 61. minucie kontaktową bramkę dla Lazio zdobył Gonzalo Escalante, ale odpowiedź Interu była bardzo szybka. Trzy minuty później wynik ustalił Lautaro Martinez, a Lukaku tym razem wystąpił w roli podającego.

Inter w tabeli o punkt wyprzedza AC Milan, który w sobotę niespodziewanie przegrał na wyjeździe ze Spezią 0:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 56. minucie prowadzenie zapewnił miejscowym Giulio Maggiore, a 11 minut później na 2:0 podwyższył Simone Bastoni. W przypadku obu tych zawodników to ich premierowe trafienia na najwyższym krajowym szczeblu.

Już za tydzień lider z wiceliderem zmierzą się w derbach Mediolanu.

Na trzecim miejscu jest Roma, która w niedzielę gładko pokonała u siebie Udinese 3:0. Dwie bramki zdobył Jordan Veretout, a jedną Pedro Rodriguez. Od Interu stołeczny zespół dzieli siedem punktów.