Liga włoska: Inter lepszy od Napoli, Milan wciąż liderem

Na zdj.: Kalulu Kyatengwa z AC Milan strzela drugiego, wyrównującego gola dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarze AC Milan zremisowali na wyjeździe z Genoą 2:2 w 12. kolejce. Ich lokalny rywal Inter pokonał u siebie Napoli 1:0. W składzie gości do 74. minuty grał Piotr Zieliński.

Milan jest niepokonany w Serie A od 8 marca, kiedy przegrał 1:2 z... Genoą, tyle że w Mediolanie. W 24 kolejnych spotkaniach, wliczając to środowe, "Rossoneri" za każdym razem zdobyli przynajmniej jeden punkt.

Bliski pogrążenia ich był Mattia Destro, który wpisał się na listę strzelców w 47. i 60. minucie. Gościom udało się odpowiedzieć na oba te trafienia, a dokonali tego Davide Calabria (52.) i Francuz Pierre Kalulu (83.).

Milan ma 28 punktów, a tuż za jego plecami jest Inter, który zgromadził 27. W środę podopieczni Antonio Contego pokonali Napoli 1:0 dzięki bramce Belga Romelu Lukaku z rzutu karnego w 73. minucie. Chwilę wcześniej za niesportowe zachowanie sędzia wyrzucił z boiska napastnika gości Lorenzo Insigne.

Verona Pawła Dawidowicza (grał do 88. minuty) przegrała u siebie z Sampdorią Genua 1:2, a Fiorentina, z bramkarzem Bartłomiejem Drągowskim, zremisowała na swoim stadionie z Sassuolo 1:1. Podziałem punktów zakończyło się też wyjazdowe spotkanie Cagliari (Sebastian Walukiewicz do 71. minuty) z Parmą - 0:0.

Wcześniej Juventus Turyn, w składzie z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym, zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1. To już szósty remis "Starej Damy" w tym sezonie Serie A.

Bramki w Turynie padły po efektownych uderzeniach z dystansu, ale bramkarze obu zespołów - Szczęsny i Pierluigi Gollini - i tak zasłużyli na wysokie noty.

Broniący tytułu gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie po uderzeniu Federico Chiesy. To pierwszy ligowy gol w koszulce Juventusu 23-letniego reprezentanta Włoch, który dołączył do ekipy mistrza Włoch tego lata z Fiorentiny.

W 57. minucie z kolei ładnym strzałem popisał się Szwajcar Robin Freuler, przerzucając piłkę nad Szczęsnym.

"Stara Dama" ma 24 punkty i jest na trzecim miejscu. Za nią są Napoli i Sassuolo - po 23 pkt.