Italian league: Inter top in the Milan derby, Napoli getting closer to the title

Piłkarze Inter Mediolanu wciąż tracą 13 punktów do lidera. (Fot. Getty Images)
Inter Milan defeated AC Milan 1-0 in the 21st round of the Italian top league in the derby match. Lautaro Martinez scored the only goal in the 34th minute. Inter are second in the table, 13 points behind leaders Napoli.

Inter całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku i mógł wygrać wyżej. Pogrążony w kryzysie Milan nie oddał nawet jednego celnego strzału. Podopieczni trenera Stefano Piolego nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu meczów, a trzy ostatnie przegrali.

Sytuacja Interu w walce o mistrzostwo wciąż jest trudna, bo jak natchnione gra Napoli. Zespół Piotra Zielińskiego pokonał na wyjeździe Spezię 3:0. Łącznie na boisku wystąpiło czterech Polaków, w tym trzech w ekipie gospodarzy.

Zieliński grał do 62. minuty (żółta kartka), a inny z piłkarzy reprezentacji Polski w Napoli Bartosz Bereszyński był rezerwowym.

W Spezii Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca (żółta kartka) rozegrali całe spotkanie. Ponadto od 86. minuty wystąpił sprowadzony zimą Przemysław Wiśniewski, natomiast Szymon Żurkowski pauzuje z powodu kontuzji.

Po tym zwycięstwie Napoli ma 56 punktów i aż o 13 wyprzedza wicelidera Inter. W innym wczorajszym meczu Torino pokonało u siebie Udinese 1:0. Pomocnik gospodarzy Karol Linetty grał do 76. minuty.