Liga włoska: Inter górą w derbach Mediolanu, Napoli coraz bliżej tytułu

Liga włoska:  Inter górą w derbach Mediolanu, Napoli coraz bliżej tytułu
Piłkarze Inter Mediolanu wciąż tracą 13 punktów do lidera. (Fot. Getty Images)
Inter Mediolan pokonał w derbowym meczu AC Milan 1:0 w 21. kolejce włoskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę w 34. minucie zdobył Lautaro Martinez. Inter w tabeli zajmuje drugie miejsce, a do prowadzącego Napoli traci 13 punktów.

Inter całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku i mógł wygrać wyżej. Pogrążony w kryzysie Milan nie oddał nawet jednego celnego strzału. Podopieczni trenera Stefano Piolego nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu meczów, a trzy ostatnie przegrali.

Sytuacja Interu w walce o mistrzostwo wciąż jest trudna, bo jak natchnione gra Napoli. Zespół Piotra Zielińskiego pokonał na wyjeździe Spezię 3:0. Łącznie na boisku wystąpiło czterech Polaków, w tym trzech w ekipie gospodarzy.

Zieliński grał do 62. minuty (żółta kartka), a inny z piłkarzy reprezentacji Polski w Napoli Bartosz Bereszyński był rezerwowym.

W Spezii Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca (żółta kartka) rozegrali całe spotkanie. Ponadto od 86. minuty wystąpił sprowadzony zimą Przemysław Wiśniewski, natomiast Szymon Żurkowski pauzuje z powodu kontuzji.

Po tym zwycięstwie Napoli ma 56 punktów i aż o 13 wyprzedza wicelidera Inter. W innym wczorajszym meczu Torino pokonało u siebie Udinese 1:0. Pomocnik gospodarzy Karol Linetty grał do 76. minuty.