Serie A: Lukaku drives Inter closer to title, Juve settles for top four hope

Romelu Lukaku (po prawej) i Lautaro Martinez cieszą się z pierwszego gola dla Interu. (Fot. Getty Images)
Inter Milan move a step closer to ending Juventus' nine-year stranglehold of the Serie A title by beating Sassuolo to move 11 points clear.

Na ciekawie zapowiadające się starcie "Starej Damy" z Napoli czekano... ponad pół roku. Pierwotnie spotkanie w Turynie miało się odbyć 4 października. Ekipa Napoli nie pojechała jednak do stolicy Piemontu twierdząc, że lokalny urząd zdrowia nakazał piłkarzom zostać w domu, po tym jak dwóch członków drużyny uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - jednym z nich był Zieliński.

O tym, że mecz z 3. kolejki dojdzie do skutku zadecydował pod koniec roku Włoski Komitet Olimpijski, który uchylił karę nałożoną przez sąd apelacyjny federacji piłkarskiej na Napoli (porażka walkowerem 0:3 i dodatkowo punkt ujemny).

Juventus w tym sezonie raczej już nie obroni tytułu, ale nie zamierza ułatwiać zadania rywalom, o czym przekonał we wczorajszy wieczór. Dobrą dyspozycję potwierdził tego dnia Cristiano Ronaldo. Słynny Portugalczyk w 13. minucie strzelił swojego 25. gola w sezonie Serie A i jest liderem klasyfikacji strzelców.

W 73. minucie prowadzenie Juventusu podwyższył efektownym strzałem wracający po kontuzji Argentyńczyk Paulo Dybala, ale końcówka meczu była emocjonująca. W 90. minucie rzut karny wykorzystał bowiem Lorenzo Insigne i goście z Neapolu rzucili się jeszcze do ataków. Szansę miał Nigeryjczyk Victor Osimhen, jednak jego strzał został zablokowany.

Zieliński rozegrał cały mecz w Napoli, natomiast Szczęsny był tym razem rezerwowym bramkarzem Juventusu. Między słupkami "Starej Damy" wystąpił 43-letni Gianluigi Buffon.

Napoli pozostało na piątym miejscu (56 pkt), zaś Juventus awansował na trzecie. Turyńczycy mają 59 punktów i tracą już tylko jeden do wicelidera - Milanu.

Niezagrożony wydaje się Inter (71). Lider odniósł dziesiąte z rzędu zwycięstwo, a jedną z bramek w wygranym 2:1 meczu z Sassuolo zdobył Romelu Lukaku. Dla Belga, drugiego w klasyfikacji strzelców, to 21. trafienie w sezonie.

Lukaku już wcześniej został siódmym piłkarzem w historii Interu, który zdobył co najmniej 20 bramek w dwóch kolejnych sezonach Serie A (w poprzednim - 23).