Liga włoska: Historyczny wyczyn Ibrahimovica, ale porażka Milanu

Zlatan Ibrahimovic - pomimo swojego wieku - wciaż zachwyca formą. (Fot. Getty Images)
Słynny napastnik Milanu Zlatan Ibrahimovic został najstarszym strzelcem gola we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej, ale trafienie 41-letniego Szweda z rzutu karnego nie uchroniło jego zespołu przed porażką. Mediolańczycy w 27. kolejce ulegli na wyjeździe Udinese 1:3.

Ibrahimovic wykonywał "jedenastkę" w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Milan przegrywał 0:1 po golu Argentyńczyka Roberto Pereyry.

Strzał Szweda obronił Marco Silvestri, ale sędzia dopatrzył się złamania przepisów przez jednego z piłkarzy Udinese i zarządził powtórkę. Tym razem "Ibra" już się nie pomylił.

Dzięki temu przeszedł do historii jako najstarszy strzelec gola w Serie A. Dokonał tego w wieku 41 lat i 166 dni.

Dotychczas rekord należał do innego piłkarza Milanu - Alessandro Costacurty, który zapisał się w kronikach w 2007 roku w wieku 41 lat i 25 dni. Co ciekawe, również w meczu z Udinese i też z rzutu karnego.

Bramka słynnego Szweda niewiele jednak dała. Jeszcze przed przerwą, tuż po jego trafieniu, gola na 2:1 dla Udinese strzelił Portugalczyk Beto, a w 70. minucie wynik ustalił Kingsley Ehizibue.

W tabeli Udinese awansowało na ósme miejsce z dorobkiem 38 pkt, natomiast broniący tytułu Milan pozostał na czwartym - 48.