Italian league: Zielinski's goal did not save Napoli from defeat against Inter

Piotr Zieliński po zdobyciu bramki dla Napoli w meczu z Inter Mediolanem. (Fot. MB Media/Getty Images)
Piotr Zielinski scored for Napoli in a 2-3 away loss to defending champions Inter Milan in the 13th round of the Italian Premier League. The Polish player's team suffered their first defeat of the season, but maintained their lead in the table.

Zieliński swoją trzecią bramkę w obecnych rozgrywkach zdobył w 17. minucie. Po podaniu Lorenzo Insigne 27-letni pomocnik bez przyjęcia mocno uderzył tuż zza pola karnego.

Później jednak na boisku dominował Inter. W 25. minucie z rzutu karnego wyrównał Hakan Calhanoglu, a prowadzenie gospodarzom tuż przed przerwą dał Ivan Perisic. Trzecią bramkę dla mediolańczyków w 61. minucie zdobył Lautaro Martinez.

Napoli do końca ambitnie walczyło o korzystny rezultat, ale ostatecznie gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens.

Dla Interu 13. kolejka ułożyła się doskonale, bo w sobotę pierwszej porażki w sezonie doznał też AC Milan. Lokalny rywal uległ na wyjeździe Fiorentinie 3:4. Napoli i Milan mają po 32 punkty, a trzeci w tabeli Inter już tylko o cztery mniej.