Liga włoska: Gol Zielińskiego nie uchronił Napoli przed porażką z Interem

Piotr Zieliński po zdobyciu bramki dla Napoli w meczu z Inter Mediolanem. (Fot. MB Media/Getty Images)
Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w przegranym 2:3 wyjazdowym meczu 13. kolejki włoskiej ekstraklasy z broniącym tytułu Interem Mediolan. Zespól polskiego piłkarza doznał pierwszej porażki w obecnym sezonie, ale utrzymał prowadzenie w tabeli.

Zieliński swoją trzecią bramkę w obecnych rozgrywkach zdobył w 17. minucie. Po podaniu Lorenzo Insigne 27-letni pomocnik bez przyjęcia mocno uderzył tuż zza pola karnego.

Później jednak na boisku dominował Inter. W 25. minucie z rzutu karnego wyrównał Hakan Calhanoglu, a prowadzenie gospodarzom tuż przed przerwą dał Ivan Perisic. Trzecią bramkę dla mediolańczyków w 61. minucie zdobył Lautaro Martinez.

Napoli do końca ambitnie walczyło o korzystny rezultat, ale ostatecznie gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens.

Dla Interu 13. kolejka ułożyła się doskonale, bo w sobotę pierwszej porażki w sezonie doznał też AC Milan. Lokalny rywal uległ na wyjeździe Fiorentinie 3:4. Napoli i Milan mają po 32 punkty, a trzeci w tabeli Inter już tylko o cztery mniej.