Liga włoska: Zwycięstwo Napoli w meczu upamiętniającym Maradonę

Piłkarze Napoli nie mieli problemów z pokonanmiem AS Roma. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Napoli, z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie, pokonali u siebie Romę aż 4:0 w 9. kolejce włoskiej ekstraklasy. Spotkanie było poświęcone zmarłemu w środę legendarnemu Argentyńczykowi Diego Maradonie, byłemu zawodnikowi ekipy z Neapolu.

Zawodnicy gospodarzy zagrali w koszulkach w biało-niebieskie pasy, przypominających stroje reprezentacji Argentyny, a na jednej z trybun umieszczono ogromne zdjęcie legendarnego zawodnika, który zmarł w wieku 60 lat.

Pierwszą bramkę zdobył w 30. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, tuż przy słupku, Lorenzo Insigne. Chwilę potem strzelec gola podbiegł do linii bocznej, wziął koszulkę z nazwiskiem Maradony i ją ucałował.

Na wielkim telebimie umieszczonym na stadionie wyświetlano w czasie meczu zdjęcie Argentyńczyka, a po zakończeniu spotkania utworzono komputerowo ogromny napis "Adios Diego".

Wkrótce imieniem legendarnego piłkarza ma zostać nazwany miejscowy stadion.

Oprócz Insigne, na listę strzelców wpisali się również Hiszpan Fabian Ruiz (asysta Insigne), Belg Dries Mertens oraz w końcówce meczu po indywidualnej akcji rezerwowy Matteo Politano.

Zieliński, który grał do 78. minuty, wystąpił w podstawowym składzie Napoli po raz pierwszy od 27 września. Później m.in. pauzował z powodu koronawirusa. Arkadiusza Milika ponownie nie było w kadrze gospodarzy.

Oba zespoły mają obecnie po 17 punktów, ale Napoli awansowało na piąte miejsce, natomiast Roma, która wcześniej wygrała trzy ligowe mecze z rzędu, spadła na szóste.