Liga włoska: Wymęczona wygrana Interu z drużyną Drągowskiego

Inter pokonał Fiorentinę z polskim bramkarzem wynikiem 4:3. (Fot. Getty Images)
Piłkarski wicemistrz Włoch Inter Mediolan dzięki dwóm bramkom w końcówce pokonał u siebie Fiorentinę 4:3 w 2. kolejce ekstraklasy. Polski bramkarz gości - Bartłomiej Drągowski - nie miał wiele do powiedzenia przy którymkolwiek golu.

Na San Siro nie brakowało wczoraj zwrotów akcji. Fiorentina trafiła do siatki pierwsza - w trzeciej minucie do pustej bramki piłkę posłał Christian Kouame z Wybrzeża Kości Słoniowej. Potem na prowadzenie wyszli gospodarze dzięki trafieniom Argentyńczyka Lautaro Martineza (45+2.) i samobójczemu Federico Ceccheriniego (52.).

Wtedy jednak z dobrej strony pokazał się Francuz Franck Ribery, który popisał się dwoma asystami, a akcje wykończyli Gaetano Castrovilli (57.) i Federico Chiesa (63.).

Ponownie do wyrównania doszło w 87. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Belg Romelu Lukaku, a wynik ustalił w 89. Danilo D'Ambrosio.

Oba zespoły mają na koncie po trzy punkty, ale Fiorentina grała już dwa razy, a Inter dopiero rozpoczął sezon.

Również wczoraj beniaminek Benevento, w składzie z debiutującym w barwach tego klubu Kamilem Glikiem, pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua 3:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński.

Kamil Glik zadebiutował wczoraj w barwach Benevento. (Fot. Getty Images)

Zespół z Genui poniósł już drugą porażkę w tym sezonie. W inauguracyjnej kolejce uległ w Turynie broniącemu tytułu Juventusowi 0:3. Wówczas cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Skutecznością nie przestaje zaskakiwać rewelacyjna w poprzednim sezonie Atalanta. Zespół z Bergamo zdobył w rozgrywkach 2019/20 aż 98 bramek - w pięciu najsilniejszych ligach lepsze pod tym względem były tylko drużyny Manchesteru City i Bayernu Monachium - i dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w której debiutował.

Rywalizację w tym sezonie Serie A rozpoczął od pokonania na wyjeździe Torino 4:2. Do 64. minuty w barwach gospodarzy wystąpił Karol Linetty.

Na stadionie rywala zwycięstwo odniosła także ekipa Lazio Rzym, która wygrała z Cagliari 2:0. Obrońcą klubu z Sycylii był od pierwszej do ostatniej minuty Sebastian Walukiewicz. Sprowadzony w czwartek z Interu Mediolan doświadczony Urugwajczyk Diego Godin był rezerwowym.

W czterech wczorajszych spotkaniach Serie A padło aż 20 goli.

Na dziś planowane jest m.in. wyjazdowe spotkanie Juventusu z Romą (godz. 19:45 czasu GMT). Z kolei o 14:00 (GMT) Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, miało grać u siebie z Genoą Filipa Jagiełły, ale mecz rozpocznie się z trzygodzinnym opóźnieniem, ponieważ u bramkarza gości Mattii Perina wykryto koronawirusa. Piłkarze Genoi musieli przejść dodatkowe testy i do Neapolu przyjechali dopiero dziś rano, a nie w wczoraj, jak pierwotnie planowano.

O 14:00 (GMT) zmierzą się inne ekipy mające w kadrach polskich piłkarzy - Verona (Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński) i Udinese (Łukasz Teodorczyk). O 18:00 (GMT) Crotone Arkadiusza Recy podejmie AC Milan.