Liga włoska: Wygrana Juventusu bez Szczęsnego, Ronaldo zrównał się z Piątkiem

Drużyna Juventusu ma powody do świętowania. (Fot. Getty Images)
Piłkarze lidera włoskiej ekstraklasy Juventusu Turyn pokonali u siebie SPAL Ferrara 2:0 w 13. kolejce. Jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z dziewięcioma golami zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem.

Ronaldo trafił do siatki w 29. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Bośniaka Miralema Pjanica. Na 2:0 podwyższył w 60. Chorwat Mario Mandzukic.

W Turynie tego dnia bramki gospodarzy nie strzegł Wojciech Szczęsny - był jedynie rezerwowym. Jego miejsce zajął Mattia Perin. Występu Polaka można za to spodziewać się we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Valencią.

W ekipie SPAL cały mecz rozegrał z kolei Thiago Cionek, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.
We wcześniejszym sobotnim spotkaniu AS Roma niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Udinese 0:1. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Łukasza Teodorczyka.

Broniący tytułu Juventus zdecydowanie prowadzi w tabeli Serie A. Zgromadził 37 punktów i o dziewięć wyprzedza wicelidera Napoli. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w niedzielę o 15 podejmie ostatnie Chievo Werona.