Liga włoska: Remis Juventusu, Skorupski obronił rzut karny w meczu z Lazio

Ronaldo z 19 trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zaledwie zremisował na wyjeździe z Veroną 1:1 w 24. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W ekipie gospodarzy w końcówce meczu grał Paweł Dawidowicz. W spotkaniu Bologna - Lazio Rzym (2:0) Łukasz Skorupski obronił rzut karny.

Na początku drugiej połowy spotkania w Weronie gola dla Juventusu strzelił słynny Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który z 19 trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

Niespełna kwadrans przed końcem wyrównał strzałem głową mierzący 190 cm Czech Antonin Barak. Dobrze grająca Verona zasłużyła na punkt w tym meczu.

W 84. minucie w ekipie gospodarzy na boisku pojawił się Paweł Dawidowicz, który zdążył jeszcze zobaczyć żółtą kartkę.

Juventus z dorobkiem 46 punktów zajmuje trzecie miejsce, Wyprzedzający "Starą Damę" duet z Mediolanu zagra dzisiaj - lider Inter (53 pkt) podejmie Genoę, a wicelider AC Milan (49) w szlagierze kolejki zmierzy się na wyjeździe z czwartą w tabeli Romą (44).

Jednym z bohaterów meczu Bologna - Lazio Rzym (2:0) był bramkarz gospodarzy Łukasz Skorupski. W 17. minucie polski golkiper obronił rzut karny, wykonywany przez zdobywcę "Złotego Buta" w poprzednim sezonie Ciro Immobile.

Krótko po tej sytuacji Bologna objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Senegalczyk Ibrahima Mbaye, a w 64. minucie wynik ustalił Nicola Sansone.

Dla szóstego w tabeli Lazio to kolejny cios w tym tygodniu. Kilka dni wcześniej rzymianie przegrali u siebie w 1/8 finału Ligi Mistrzów z osłabionym brakiem kilku piłkarzy Bayernem Monachium aż 1:4.