Liga włoska: Juventus oddala się od rywali

Wielkie brawa dla Juventusu! (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pewnie pokonał u siebie Lecce 4:0 i umocnił się na prowadzeniu w ekstraklasie piłkarskiej Włoch. Obrońcy tytułu wyprzedzają już o siedem punktów Lazio Rzym, o 11 Inter Mediolan, a o 15 Atalantę Bergamo.

W pierwszej połowie piłkarze trenera Maurizio Sarriego nie zachwycili, ale od 32. minuty uzyskali przewagę liczebną, ponieważ czerwoną kartkę za podcięcie wychodzącego na czystą pozycję Rodrigo Betancoura otrzymał Fabio Lucioni.

Bramki padły po przerwie. Pierwszą w 53. minucie zdobył efektownym strzałem w okienko Paulo Dybala, któremu asystował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk osiem minut później podwyższył wynik z rzutu karnego, a w końcówce gole strzelili także Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który zmienił swojego rodaka Dybalę, oraz Holender Matthijs de Ligt.

Najgroźniejsi rywale "Starej Damy" rozegrają swoje mecze 28. kolejki w następnych dniach. Dzisiaj Lazio podejmie 13. w tabeli Fiorentinę. Drużyna bramkarza Bartłomieja Drągowskiego zremisowała trzy ostatnie mecze.

Jutro Inter zagra na wyjeździe z siódmą obecnie Parmą, podbudowaną niedawnym wyjazdowym zwycięstwem 4:1 nad Genoą, natomiast Atalanta zmierzy się na wyjeździe z Udinese Łukasza Teodorczyka.