Liga włoska: Juventus Szczęsnego pokonał Bolognę Skorupskiego

Dwie włoskie drużyny i dwóch polskich bramkarzy (na zdj.) spotkało się dzisiaj na boisku w Turynie. (Fot. Getty Images)
W dzisiejszym meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch stanęło naprzeciw siebie dwóch polskich bramkarzy - Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego pokonał u siebie Bolognę Łukasza Skorupskiego 2:0.

Skorupski popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, a przy straconych bramkach nie miał żadnych szans. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Arthur, ale w pokonaniu polskiego bramkarza bardzo pomógł mu rykoszet od jednego z obrońców.

Wynik w 71. minucie ustalił Amerykanin Weston McKennie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Skorupski zaimponował w 28. minucie, broniąc strzał Portugalczyka Cristiano Ronaldo i dobitkę Federico Bernardeschiego.

Szczęsny natomiast refleksem musiał się wykazać na początku drugiej połowy, kiedy z pięciu metrów blisko pokonania go był... kolega z drużyny Kolumbijczyk Juan Cuadrado.

W tabeli broniący tytułu Juventus zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Milanu traci siedem punktów i ma jeden zaległy mecz do rozegrania. Bologna plasuje się na 13. pozycji.