Liga włoska: Inter wydarł zwycięstwo w końcówce

Na zdj.: Gervinho (po prawej) właśnie strzelił gola Parmie. (Fot. Getty Images)
Inter Mediolan, dzięki dwóm golom w końcówce, pokonał na wyjeździe Parmę 2:1 w spotkaniu kończącym 28. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Dzięki tej wygranej Inter nadal liczy się w walce o mistrzostwo.

Prowadzenie Parmie w 15. minucie dał Gervinho, który po świetnym, krosowym podaniu Juraja Kucki wymanewrował obronę i trafił do siatki.

Inter długo w ataku prezentował się niemrawo. Dopiero w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skuteczną główką popisał się Stefan de Vrij.

Chwilę później czerwoną kartką ukarany został Kucka, a w 87. minucie, także uderzeniem głową, zwycięstwo gościom zapewnił Alessandro Bastoni.

Inter w tabeli jest trzeci. Do prowadzącego Juventusu Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, traci osiem punktów, natomiast do drugiego Lazio Rzym cztery.

"Stara Dama" już w piątek rozbiła u siebie Lecce 4:0. Lazio dzień później na własnym obiekcie wygrało z Fiorentiną 2:1.

Do zakończenia sezonu pozostało dziesięć kolejek.