Liga włoska: 11. bramka Milika, samobój Bereszyńskiego, spadek SPAL

Milik w podbramkowym zamieszaniu zdołał skierować piłkę do siatki gości. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik zdobył wczoraj bramkę dla Napoli w wygranym 2:1 meczu z Udinese w 34. kolejce włoskiej ekstraklasy. To 11. trafienie polskiego piłkarza w tym sezonie Serie A. Samobójczego gola uzyskał Bartosz Bereszyński, ale Sampdoria Genua zwyciężyła i jest już pewna utrzymania.

Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale po pół godzinie zastąpił Belga Driesa Mertensa. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Polak w ekwilibrystycznym rozkroku w zamieszaniu podbramkowym zdołał skierować piłkę do siatki gości.

Było to trafienie na 1:1, bo wcześniej prowadzenie Udinese - bez kontuzjowanego Łukasza Teodorczyka - zapewnił Argentyńczyk Rodrigo De Paul. Zwycięstwo miejscowym w szóstej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry zapewnił Matteo Politano. To jego pierwsza ligowa bramka w barwach Napoli, do którego zimą trafił z Interu Mediolan. Do 80. minuty grał w ekipie gospodarzy Piotr Zieliński.

Napoli, które tuż po restarcie rozgrywek piłkarskich po przerwie spowodowanej koronawirusem sięgnęło po Puchar Italii, dzięki zwycięstwu wróciło na szóstą pozycję, ostatnią premiowaną udziałem w Lidze Europy 2020/21. Zespół trenera Gennaro Gattuso ma jednak tyle samo punktów co kroczący od wygranej do wygranej Milan i wyprzedza go tylko większą liczbą zdobytych goli. W sobotę "Rossoneri" pokonali 5:1 Bolognę, której bramki strzegł Łukasz Skorupski.

Utrzymanie zapewniła sobie praktycznie Sampdoria. Ekipa z Genui pokonała na wyjeździe Parmę 3:2, choć do przerwy przegrywała 0:2, m.in. po samobójczym golu Bereszyńskiego, który nieszczęśliwie interweniował we własnym polu karnym.

W drugiej połowie goście, wśród których tym razem rezerwowym był Karol Linetty, odrobili straty i odnieśli piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich występach.

Zespół Polaków, prowadzony przez doświadczonego trenera Claudio Ranierego, z dorobkiem 41 pkt plasuje się na 13. miejscu, ale ważniejsze jest 12 "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

Wczoraj po porażce wyjazdowej z Brescią 1:2 stało się jasne, że szans na utrzymanie nie ma już zajmujące ostatnią lokatę "polskie" SPAL. Całe spotkanie w barwach gości rozegrali Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon.

Ekipa z Ferrary w ośmiu meczach po przerwie koronawirusowej zdobyła tylko punkt.