Liga włoska: Zwycięstwo "polskiej" Spezii, debiut Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski zadebiutował na bramce w drużynie Spezii Calcio. (Fot. Getty Images)
Trzech polskich piłkarzy wystąpiło w wyjściowym składzie Spezii Calcio, która w inauguracyjnej kolejce włoskiej ekstraklasy pokonała u siebie Empoli 1:0. W bramce gospodarzy zadebiutował Bartłomiej Drągowski, zagrali też Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca.

Drągowski cztery dni wcześniej przeszedł do Spezii z Fiorentiny, której barw bronił od 2016 roku.

W niedzielny wieczór miał całkiem sporo pracy, ale spisywał się bez zarzutu. Cały mecz rozegrał też obrońca Kiwior, z którym coraz większe nadzieje wiąże selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniwicz.

Natomiast Reca po godzinie gry zobaczył żółtą kartką, a w 76. minucie został zmieniony.

Cała trójka walczy o miejsce w kadrze drużyny narodowej na mistrzostwa świata w Katarze.

Bohaterem Spezii okazał się M'Bala Nzola. Reprezentant Angoli strzelił w 36. minucie gola. Jak się okazało, na wagę zwycięstwa.

W Empoli w poprzednim sezonie występował z powodzeniem Szymon Żurkowski, na zasadzie wypożyczenia. Latem wrócił do Fiorentiny.