Liga włoska: Wygrana broniącego tytułu Interu z beniaminkiem

Inter Mediolan wzmocnił swoją pozycję w tabeli po wczorajszym meczu. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu Inter Mediolan pokonał na wyjeździe beniaminka Venezię 2:0 i umocnił się na trzecim miejscu po 14 kolejkach włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Ma punkt straty do prowadzącej dwójki - Napoli i AC Milan, które swoje spotkania rozegrają jeszcze dziś.

Bramki zdobyli w 34. minucie Turek Hakan Calhanoglu i w doliczonym czasie drugiej połowy Argentyńczyk Lautaro Martinez z rzutu karnego. Inter jest niepokonany w ostatnich dziewięciu spotkaniach, wliczając Serie A i Ligę Mistrzów.

Mediolańczycy zgromadzili 31 punktów, Venezia ma 15 i jest na 15. pozycji.

Wcześniej Juventus Turyn niespodziewanie przegrał u siebie z Atalantą Bergamo 0:1. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. W 28. minucie mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał go Kolumbijczyk Duvan Zapata.

Niepokonana od ośmiu meczów Atalanta umocniła się na czwartym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Juventus ma 21 "oczek" i jest na ósmej pozycji.

Na prowadzeniu są ekipy Napoli oraz AC Milan, które zgromadziły po 32 punkty. Swoje spotkania 14. kolejki zespoły te rozegrają w niedzielę, odpowiednio, z Sassuolo i Lazio Rzym.