Bundesliga: Hertha Berlin win with Augsburg

Zrozumiała radość Rafała Gikiewicza... (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek scored a goal for Hertha in the 2-1 victory in Berlin against Augsburg in the 24th Bundesliga football round. This is his sixth hit of the season. Rafał Gikiewicz appeared in the visitors' goal.

Piłkarze z Augsburga prowadzili w Berlinie już od drugiej minuty po golu Słowaka Laszlo Benesa. Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale później gospodarze zdołali odwrócić losy rywalizacji.

W 62. minucie do wyrównania doprowadził Piątek, który rozegrał tego dnia całe spotkanie. Napastnik reprezentacji Polski wykorzystał świetne dośrodkowanie Czecha Vladimira Daridy i popisał się mocnym, bardzo precyzyjnym uderzeniem głową z około ośmiu metrów. Gikiewicz był bez szans.

Zwycięstwo berlińczykom zapewnił w 89. minucie belgijski napastnik Dodi Lukebakio, wykorzystując rzut karny.

Robert Gumny siedział na ławce rezerwowych Augsburga.

Walcząca o utrzymanie Hertha z dorobkiem 21 punktów awansowała na 14. miejsce, Augsburg jest lokatę wyżej - 26 pkt.

Liderem - przynajmniej na kilka godzin - został RB Lipsk, który bez kłopotów pokonał na wyjeździe SC Freiburg 3:0.

Obecnie drużyna z Lipska ma 53 punkty i o jeden wyprzedza broniący tytułu Bayern. Ekipa Roberta Lewandowskiego podejmuje w sobotni wieczór wicemistrza kraju Borussię Dortmund, której piłkarzem do czerwca tego roku jest Łukasz Piszczek.