Bundesliga: Piatek did not help Herta, victory for Borussia Dortmund

24-letni Brandt nadał ton spotkaniu pierwszą bramką dla Borussi Dortmund. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund won at home with Hertha Berlin 2-0 in the 25th round of the German football league. Julian Brandt and Youssoufa Moukoko scored the goals. Krzysztof Piątek played in the visiting team until the 82nd minute.

Brandt popisał się efektownym uderzeniem z ok. 25 metrów w 54. minucie i od tego momentu spotkanie było pod całkowitą kontrolą gospodarzy. W doliczonym czasie wynik ustalił 16-letni Moukoko, który wdarł się w pole karne gości i posłał piłkę między nogami bramkarza rywali.

W 84. minucie boisko z powodu urazu musiał opuścić kapitan BVB Marco Reus. Chwilę wcześniej brutalnie sfaulował go Vladimir Darida, za co arbiter pokazał Czechowi czerwoną kartkę.

Dorobku strzeleckiego nie poprawił norweski napastnik Borussii Erling Haaland, który zdobył cztery gole w dwóch ostatnich spotkaniach dortmundczyków: z Bayernem Monachium w Bundeslidze (2:4) i Sevillą w Lidze Mistrzów (2:2). 20-letni Norweg ma 19 goli w tym sezonie ligowym, tyle samo co Portugalczyk Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt.

Osiągnięcia obu tych piłkarzy bledną jednak przy dorobku Roberta Lewandowskiego, który uzyskał 32 bramki dla Bayernu. Jedną z nich zdobył kilka godzin wcześniej w sobotę, w wyjazdowym spotkaniu z Werderem Brema (3:1). Od początku kariery w Bundeslidze kapitan reprezentacji Polski strzelił 268 goli i jest na drugim miejscu klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Klausem Fischerem. Niekwestionowanym liderem jest Gerd Mueller, który zdobył 365.

"Jestem dumny, że zrównałem się z legendą Bundesligi Klausem Fischerem. Swoimi golami chcę przyczyniać się do tego, żeby Bayern zdobywał kolejne tytuły" - napisał na Twitterze Lewandowski.

Do końca sezonu pozostało jeszcze dziewięć kolejek, więc wciąż ma realną szansę na pobicie rekordu Gerda Muellera - 40 bramek ligowych w jednym sezonie (1971/72).

Bayern ma 58 punktów, o pięć więcej od RB Lipsk. Wicelider zagra w niedzielę u siebie z czwartym w tabeli Eintrachtem Frankfurt - 43 pkt.

Na trzecim miejscu umocnił się VfL Wolfsburg - 48. W sobotę drużyna Bartosza Białka, który wszedł na boisko w 84. minucie, pokonała u siebie zamykające tabelę Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0. Jedną z bramek zdobył Ridle Baku, brat broniącego barw Warty Poznań Makany Baku.

Borussia Dortmund jest na piątej pozycji z 42 "oczkami". O dwa mniej ma szósty Bayer Leverkusen, który dzisiaj podejmie Arminię Bielefeld. Hertha jest na 15. pozycji i broni się przed spadkiem.

Liga niemiecka: Piątek w jedenastce kolejki "Kickera"

Liga niemiecka: BVB znów bez wygranej, remis drużyny Piątka