Menu

Liga niemiecka: Piłkarze RB Lipsk dostali zakaz wyjazdów na zakupy

Liga niemiecka: Piłkarze RB Lipsk dostali zakaz wyjazdów na zakupy
Zwłaszcza Francuzi, skupieni wokół Jeana-Kevina Augustina (w środku), niemal każdy wolny dzień wykorzystywali na wyjazd na zakupy. (Fot. Getty Images)
Piłkarze RB Lipsk dostali zakaz wypadów na zakupy samolotem. To problem, z którym władze klubu musiały się mierzyć w zeszłych latach. Wielu zawodników w dniach wolnych leciało do europejskich - i nie tylko - stolic na buszowanie po sklepach.
Reklama

"To nie ma wtedy nic wspólnego z regeneracją i odpoczynkiem. Wręcz przeciwnie. Dochodzi do dodatkowych, niepotrzebnych obciążeń" - oświadczył dyrektor sportowy Markus Kroesche, cytowany przez "Sport Bild".

"Po prostu staramy się tym młodym chłopakom uzmysłowić, jak ważny dla organizmu jest ten dzień bez treningu. Nie chcemy, by dzień wolny oznaczał dla nich szansę na wypad do Nowego Jorku czy Paryża na zakupy" - dodał.

Wprowadzenie takich zakazów ma związek z przeszłością. W ostatnich sezonach zwłaszcza Francuzi, skupieni wokół napastnika Jeana-Kevina Augustina, niemal każdy wolny dzień wykorzystywali na wyjazd na zakupy.

Wyjątkiem są przerwy spowodowane grą reprezentacji. Wówczas piłkarzom wolno na nieco więcej. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama