Liga niemiecka: Haaland z kolejnym golem, ale znów kontuzjowany

21-letni napastnik ponownie zmaga się z problemami zdrowotnymi, pomimo udanego wystepu podczas spotkania z Hoffenheim. (Fot. Getty Images)
Erling Haaland strzelił gola dla Borussii Dortmund w wygranym na wyjeździe 3:2 meczu z Hoffenheim w 20. kolejce ekstraklasy Niemiec, ale musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze znakomitego norweskiego piłkarza.

21-letni napastnik trafił do siatki już w szóstej minucie, lecz po godzinie gry nie był w stanie kontynuować zawodów i został zmieniony. Doznał prawdopodobnie kontuzji pachwiny; na razie nie ma oficjalnych informacji.

Ostatnie miesiące są pechowe dla Haalanda - w obecnym sezonie już dwukrotnie musiał pauzować z powodu problemów zdrowotnych.

Mimo tego zdobył dotychczas 16 bramek w tej edycji Bundesligi (prowadzi Robert Lewandowski - 23). Łącznie Norweg strzelił 56 goli dla Borussii w 57 ligowych występach.

Dzięki wygranej piłkarze BVB mają 43 punkty i tracą trzy do Bayernu Monachium. Drużyna Lewandowskiego zagra w niedzielę w Berlinie z Herthą.

Wyjazdowej porażki aż 1:5 z Bayerem Leverkusen doznał FC Augsburg. W ekipie gości wystąpiło dwóch Polaków - w bramce Rafał Gikiewicz, a w obronie do 74. minuty Robert Gumny.