Liga niemiecka: Gol Lewandowskiego w remisowym meczu Bayernu

Lewandowski nie zawiódł jak zwykle, ale mecz zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium, ale mistrz Niemiec tylko zremisował na wyjeździe z RB Lipsk 1:1 w czwartej kolejce piłkarskiej Bundesligi. To siódmy gol Polaka w ekstraklasie w tym sezonie. Drużyna gospodarzy jest liderem tabeli.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w trzeciej minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z węgierskim bramkarzem Peterem Gulacsim. W 26. został ukarany żółtą kartką. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Szwed Emil Forsberg, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Bayern miał przewagę w pierwszej połowie, po przerwie spotkanie było już bardziej wyrównane. W ostatniej akcji meczu goście byli bliscy objęcia prowadzenia, ale po główce Niklasa Suele Gulacsi musnął czubkami palców piłkę, która później otarła się o słupek i wyszła poza boisko. Lewandowskiemu, który prowadzi w klasyfikacji strzelców, niewiele zabrakło, aby skierować ją do bramki.

Broniący tytułu Bawarczycy mają osiem punktów i zajmują trzecie miejsce. Ich sobotni rywal zgromadził dziesięć i prowadzi w tabeli.

Na pozycję wicelidera awansowała Borussia Dortmund (9 pkt), która bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka wygrała przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 4:0.

W sobotę w Bundeslidze wystąpił także inny Polak - bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz. Jego zespół przegrał jednak w stolicy z Werderem Brema 1:2. Gikiewicz obronił wprawdzie w 55. minucie rzut karny wykonywany przez Holendra Davy'ego Klaassena, ale nie zdołał zatrzymać dobitki Niclasa Fuellkruga.

W piątek cały mecz w barwach Fortuny Duesseldorf rozegrał Dawid Kownacki. Jego drużyna zremisowała przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 1:1.