Golden Boy Erling Haaland hits four as five-star Borussia Dortmund crush Hertha Berlin

Haaland, czyli "Złoty Chłopiec" w akcji. (Fot. Getty Images)
Erling Haaland struck four goals in the second half and Youssoufa Moukoko came on to become the Bundesliga's youngest ever player as Borussia Dortmund stormed back to beat Hertha Berlin in the capital.

Haaland, okrzyknięty po meczu przydomkiem "Golden Boy", skompletował hat-trick w niewiele ponad kwadrans - posłał piłkę do siatki w 47., 50. i 62. minucie. W 70. bramkę uzyskał Portugalczyk Raphael Guerreiro, a Norweg trafił po raz czwarty w 79. W międzyczasie dwa gole dla gospodarzy zdobył Brazylijczyk Matheus Cunha (33. i 79. z rzutu karnego).

W ekipie Herthy do 76. minuty grał Krzysztof Piątek, natomiast tuż po jego zmianie na boisku pojawił się obrońca gości Łukasz Piszczek.

Z kolei w 85. minucie na plac gry z ławki rezerwowych wszedł Youssoufa Moukoko. Napastnik Borussii został najmłodszym debiutantem w historii Bundesligi. Reprezentujący Niemcy, a pochodzący z Kamerunu piłkarz w piątek skończył 16 lat. Dotychczas rekordzistą był Nuri Sahin, który w chwili debiutu miał 16 lat i 335 dni.

Dortmundczycy wykorzystali fakt, że prowadzący w tabeli Bayern Monachium, a także druga przed tą kolejką ekipa RB Lipsk tylko zremisowały w sobotę po 1:1, odpowiednio, z Werderem Brema i Eintrachtem Frankfurt. BVB jest na drugim miejscu z 18 punktami. Tyle samo ma Bayer Leverkusen, który wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 2:1. RB Lipsk zgromadził 17 i spadł na czwartą pozycję.

W innym sobotnim meczu FC Augsburg zremisował, także na wyjeździe, z Borussią Moenchengladbach 1:1, choć od 67. minuty grał w dziesiątkę. Bramkarzem gości był Rafał Gikiewicz, natomiast niedługo po przerwie zmieniony został Robert Gumny.

Z kolei napastnik VfL Wolfsburg Bartosz Białek wszedł na boisko w końcówce wyjazdowego meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Goście wygrali 2:0, pogłębiając kryzys rywali, którzy w tym sezonie nie odnieśli jeszcze ligowego zwycięstwa. Ekipa z Zagłębia Ruhry na ligowy sukces czeka od... 17 stycznia. Licznik kolejnych niewygranych spotkań wskazuje już 24.

"Haaland lepszy od Lewandowskiego w tym wieku"