German league: Bayern again a leader, BVB does not lose its distance

Piłkarze Bayernu wciąż nie tracą energii i wyróżniają się dobrą i skuteczną grą. (Fot. Getty Images)
Bayern Munich players defeated VfB Stuttgart 2: 1 in the 23rd round of the German Premier League and returned to the leader's position. They have the same achievements as the second Borussia Dortmund, which the day before she won in the hunter with the fourth in the RB Leipzig 2: 1 table.

"Bayern odniósł zwycięstwo dzięki świetnemu występowi Matthijsa de Ligta" - oceniono w depeszy agencji Reuters. Holenderski obrońca najpierw wybił piłkę z linii bramkowej po akcji gości, a w 39. minucie sam zdobył bramkę.

Na 2:0 podwyższył w 62. minucie prezentujący wysoką formę Eric Maxim Choupo-Moting. To dziesiąty ligowy gol kameruńskiego napastnika w tym sezonie, a jego dobra dyspozycja zaowocowała przedłużeniem kilka dni temu kontraktu w Bayernie.

Piłkarzy ze Stuttgartu stać było tylko na gola w końcówce Kolumbijczyka Juana Jose Perei.

W tabeli Bayern, który w środę zagra u siebie rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG (w Paryżu wygrał 1:0), ma 49 punktów, podobnie jak Borussia Dortmund.

Wicelider już w piątek pokonał w szlagierze RB Lipsk 2:1 po golach w pierwszej połowie Marco Reusa z rzutu karnego i Emre Cana. Jedyną bramkę dla gości, wciąż czwartych w tabeli (42 pkt), zdobył w 74. minucie Szwed Emil Forsberg.

Oba zespoły również są zaangażowane w występy w Lidze Mistrzów. Piłkarze BVB już pojutrze zmierzą się w Londynie z Chelsea (u siebie niemiecki zespół zwyciężył 1:0). Natomiast ekipa z Lipska zagra 14 marca na wyjeździe z Manchesterem City (w pierwszym meczu było 1:1).