La Liga: Real win, Benzema chases Lewandowski

Wczorajszy mecz zakończył się porażką Athletic Bilbao. (Fot. Getty Images)
The players of the vice-leader Real Madrid beat Athletic Bilbao 2:0 on the trip in the 18th round of the Spanish top league. One of the goals, his ninth of the season, was scored by Frenchman Karim Benzema. Earlier on Sunday, without the suspended Robert Lewandowski, Barcelona beat Getafe 1-0 at home.

Francuski piłkarz "Królewskich" zapewnił prowadzenie swojej drużynie na stadionie San Mames w Kraju Basków w 24. minucie.

"Benzema pięknie wykonanym strzałem wykorzystał kolejny dzień nieobecności zawieszonego Lewandowskiego, by zniwelować stratę do lidera i Joselu, napastnika Espanyolu, który nie zdobył gola przeciwko Betisowi (1:0)" - podkreśliła agencja EFE.

Niedawny zdobywca "Złotej Piłki" ma dziewięć goli w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Lewandowski prowadzi z 13 trafieniami, a Joselu ma 10.

W końcówce meczu z Realem piłkarze z Bilbao nacisnęli, ale stracili następną bramkę. Jej zdobywcą w 90. minucie był inny doświadczony piłkarz Realu - Niemiec Toni Kroos, który wszedł na boisko chwilę wcześniej.

Real dzięki wygranej ma 41 punktów i traci trzy do Barcelony. Oba zespoły - z racji występów w turnieju o Superpuchar Hiszpanii - mają jeszcze po jednym meczu zaległym.

Barcelona wcześniej wygrała drugi z rzędu ligowy mecz bez Lewandowskiego i ponownie 1:0. Tym razem Katalończycy pokonali walczące o utrzymanie Getafe, a gola strzelił Pedri. Polski napastnik nie może grać obecnie w Primera Division z powodu zawieszenia na trzy mecze. Pauzował już w spotkaniu z Atletico Madryt, teraz z Getafe, a musi jeszcze w spotkaniu z Gironą.