La Liga: Lucky draw for Atletico

Suarez (na zdj.) nie zawiódł oczekiwań ani swojej drużyny, ani kibiców Atletico, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
Atletico Madrid players drew at home with Villarreal 2: 2 in the third round of the Spanish league. The country's champions lost their first points this season. The leader of the table is the Capital City of Real with 7 points, but five other clubs have the same achievements.

Bramkę dla Atletico strzelił w 56. minucie Luis Suarez. Doprowadził wówczas do wyrównania, bo cztery minuty wcześniej gola zdobył Manu Trigueros. Goście w 74. min po trafieniu Holendra Arnauta Danjumy znowu wyszli na prowadzenie i wiele wskazywało, że wynik już się nie zmieni.

Atletico może mówić jednak o sporym szczęściu - w piątej minucie doliczonego czasu gry samobójczego gola strzelił Algierczyk Aissa Mandi i mecz skończył się remisem 2:2.

Wcześniej Barcelona wygrała z Getafe 2:1 . "Duma Katalonii" po dwóch zwycięstwach i porażce jest czwarta w tabeli. W niedzielę wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Po raz pierwszy od maja i operacji kolana w bramce Barcelony wystąpił Niemiec Marc-Andre ter Stegen.

Ekipa ze stolicy Katalonii musi sobie radzić bez Lionela Messiego, który odeszedł do Paris Saint-Germain. W niedzielę bramki zdobyli Sergi Roberto w 2. minucie i Memphis Depay w 30., a dla Getafe - Sandro w 18.

W sobotę Real Madryt pokonał na wyjeździe Betis Sewilla 1:0, a zwycięstwo "Królewskim", którzy objęli prowadzenie w tabeli, zapewnił w 61. minucie Daniel Carvajal.

Real ma na koncie siedem punktów. Tyle samo zgromadziły Sevilla, Valencia, Barcelona, Atletico i Mallorca, ale mają gorszy bilans bramek.