Liga hiszpańska: Real uratował remis z Levante, Atletico liderem

Wczorajszy mecz Realu trzymał w napięciu do ostatniej minuty. (Fot. JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt dzięki bramce w końcówce meczu Viniciusa Juniora uratowali remis 3:3 na wyjeździe z Levante w 2. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Liderem z kompletem punktów jest broniące tytułu Atletico Madryt.

"Królewscy" prowadzili już od piątej minuty po trafieniu Walijczyka Garetha Bale'a, dla którego to pierwszy gol w barwach Realu od dwóch lat (ostatnio był wypożyczony do Tottenhamu).

Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli dwa gole (Roger Marti i Jose Campana). W 73. minucie rezerwowy Vinicius Junior doprowadził do remisu 2:2, lecz chwilę potem Levante znów prowadziło, tym razem po trafieniu Suareza Piera "Robera".

Goście ponownie zdołali jednak wyrównać - w 85. minucie wynik ustalił Vinicius Junior. Levante kończyło osłabione, po tym jak w 87. minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz Aitor Fernandez.

Po dwóch kolejkach Real ma cztery punkty. Liderem z sześcioma jest Atletico, które dzięki trafieniu Angela Correi pokonało w niedzielę u siebie Elche 1:0.

Dzień wcześniej piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Eric Garcia.