Liga hiszpańska: Real dogonił lidera, Sevilla na podium

Karim Benzema w akcji. Gwiazda Realu strzeliła dwie bramki w tym meczu. (Fot. Getty Images)
Real Madryt pewnie pokonał na wyjeździe beniaminka Cadiz 3:0 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i powiększył dorobek do 70 punktów. Tyle samo ma dotychczasowy lider i lokalny rywal 'Królewskich' - Atletico. Z walki o tytuł nie rezygnuje Sevilla.

Dwie bramki dla Realu uzyskał wczoraj Karim Benzema (30. z rzutu karnego i 40.). Francuz ma 21 ligowych goli w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji strzelców, jedynie za Argentyńczykiem Lionelem Messim z Barcelony - 23.

Na listę strzelców wpisał się także Alvaro Odriozola (33.), po asyście Benzemy, i już w pierwszej połowie było praktycznie pewne, że "Królewskim" uda się rewanż na beniaminku za niespodziewaną porażkę u siebie 0:1 jesienią.

Broniący tytułu klub z Madrytu ma 70 punktów, podobnie jak Atletico. Jeśli sąsiedzi zakończą sezon z równą liczbą "oczek", wyżej sklasyfikowany będzie Real, ponieważ ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:0 i 1:1).

Atletico zagra dzisiaj u siebie z Huescą.

Wcześniej w środę zwycięstwo odniosła m.in. Sevilla - 1:0 na wyjeździe nad Levante. Jedyną bramkę zdobył w 53. minucie Marokańczyk Youssef En-Nesyri. Andaluzyjczycy awansowali na trzecie miejsce z 67 punktami.

Czwarta jest Barcelona - 65 pkt. "Duma Katalonii" podejmie w czwartek Getafe, a ponadto ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.