Liga hiszpańska: Potknięcie Atletico, Real bliżej wicemistrzostwa

Spotkanie było bardzo emocjonujące. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Atletico Madryt zremisowali na wyjeździe z Espanyolem Barcelona 3:3, choć prowadzili już 3:0, i stracili drugie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy na rzecz lokalnego rywala - Realu. 'Królewscy' wygrali z Rayo Vallecano 2:1, a bohaterem meczu był nieobecny na boisku Vinicius Junior.

Będące w ostatnich tygodniach w dobrej formie Atletico już w drugim z rzędu wyjazdowym pojedynku rozczarowało. 14 maja przegrało ze spadkowiczem Elche, a w środę nie poradziło sobie z przedostatnim w tabeli Espanyolem.

Goście prowadzili po golu Saula Nigueza w 21. minucie, a tuż przed przerwą wynik 14. trafieniem w sezonie podwyższył Francuz Antoine Griezmann. Z kolei na początku drugiej połowy kolejną bramkę dla stołecznych uzyskał Belg Yannick Carrasco.

Gospodarze jednak nie rezygnowali i zabrali się do odrabiania strat. Najpierw do siatki Atletico piłkę posłał Meksykanin Cesar Montes, później rzut karny wykorzystał Joselu, a w 79. minucie do remisu doprowadził Brazylijczyk Vinicius Souza. "Co za szaleństwo! Remis w Barcelonie" - przekazała gazeta "Marca".

Atletico ma 73 pkt i traci jeden do Realu, który wcześniej w środę wygrał derbowe starcie z Rayo Vallecano 2:1.

Na 18. w sezonie bramkę Francuza Karima Benzemy w 84. odpowiedział Raul de Tomas. Pięć minut później szalę na stronę "Królewskich" przechylił Brazylijczyk Rodrygo. Bohaterem spotkania był jednak nieobecny na boisku Junior Vinicius. Przed pierwszym gwizdkiem koledzy z zespołu, rywale i kibice na stadionie Santiago Bernabeu wsparli brazylijskiego skrzydłowego, który w niedzielę stał się obiektem rasistowskich ataków podczas meczu w Walencji.

Na prezentację gracze Realu wyszli w koszulkach z należącym do Viniciusa numerem 20 i z jego nazwiskiem na plecach. Na południowej trybunie rozwinięto transparent z napisem "Wszyscy jesteśmy Viniciusem. Dość tego". Poparcie dla walki z rasizmem okazali też wspólnie zawodnicy obu drużyn, którzy sfotografowali się z banerem: "Rasiści, wynoście się z futbolu".