Liga hiszpańska: Popis Realu w meczu z Valencią

Karim Benzema nie zwalnia tempa. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie Valencię 4:1 w 20. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Po dwa gole strzelili Francuz Karim Benzema i Brazylijczyk Vinicius Junior. Pierwszy z nich ma już 301 trafień w Realu - w różnych rozgrywkach.

Do przerwy "Królewscy" prowadzili 1:0 po bramce Benzemy w 43. minucie z rzutu karnego, a na początku drugiej połowy szybko przesądzili o losach spotkaniach. Konkretnie - Vinicius Junior, który między 52. i 61. minutą strzelił dwa gole.

Brazylijczyk opuścił poprzednie dwa mecze z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Valencia odpowiedziała w 76. minucie po trafieniu Portugalczyka Goncalo Guedesa (nie wykorzystał rzutu karnego, ale popisał się skuteczną dobitką). Ostatnie słowo należało jednak do Realu - wynik w końcówce spotkania ustalił Benzema.

Prezentujący od wielu miesięcy znakomitą formę 34-letni Francuz zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Primera Division z 17 trafieniami. Vinicius Junior ma ich 12 i jest wiceliderem.

Benzema strzelił we wczorajszy wieczór swoją 300. i 301. bramkę dla Realu, licząć wszystkie rozgrywki. Jest czwartym zawodnikiem klubu w tej klasyfikacji - po Cristiano Ronaldo (450), Raulu (323) i Alfredo di Stefano (308).