La Liga: Atletico returned to first place

Na zdj.: Suarez ściskany z radości przez kolegów z drużyny. (Fot. Getty Images)
The players of Atletico Madrid defeated Alaves 2: 1 away and returned to the position of the leader of the Spanish league after 17 rounds, although they have two outstanding matches to play. On Saturday, local rival Real took the lead from them, who won at home against Celta Vigo 2-0.

W Vitorii pierwszą bramkę dla Atletico uzyskał Marcos Llorente w 41. minucie. Od 63. gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla środkowego obrońcy - Laguardii.

Wydawało się, że w starciu ze słynącym z solidnej defensywy zespołem z Madrytu Alaves musi pogodzić się już z porażką, ale niespodziewanie w 84. minucie doszło do wyrównania. Wówczas próbujący przeciąć dośrodkowanie z lewego skrzydła brazylijski obrońca Atletico Felipe Monteiro pokonał własnego bramkarza.

W 90. minucie o wyniku przesądzili Joao Felix i Luis Suarez. Portugalczyk precyzyjnie dośrodkował po ziemi z lewego skrzydła, a Urugwajczyk posłał piłkę do pustej bramki, zdobywając dziewiątego gola w tym sezonie ligowym. To daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Iago Aspasem z Celty Vigo i Gerardem Moreno z Villarreal.

Atletico zgromadziło 38 punktów i wyprzedza Real o dwa, przy czym lider ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania. Kolejne lokaty zajmuję Real Sociedad i Villarreal - po 29 pkt w 17 meczach.

Dopiero szóste miejsce zajmuje Barcelona, która ma 25 "oczek" po 15 spotkaniach. Wieczorem, o godzinie 21, "Duma Katalonii" zmierzy się na wyjeździe z Huescą.

W sobotę zwycięstwo Realowi zapewnił duet Lucas Vazquez i Marco Asensio. Obaj zaliczyli po jednym golu i asyście. W innych spotkaniach tego dnia Villarreal wygrał u siebie z Levante 2:1, Getafe przegrało z Realem Valladolid 0:1, natomiast Betis zremisował w derbach z Sevillą 1:1.