Liga hiszpańska: Wygrana Barcelony z ostatnim w tabeli Leganes

Na trybuny wpuszczono tylko fotografów. (Fot. Getty Images)
Lider hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Barcelona pokonała wczoraj ostatnią w tabeli ekipę Leganes 2:0 w 29. kolejce. Zespół z Katalonii zgromadził 64 punkty, o pięć więcej od drugiego Realu Madryt, który swój mecz rozegra w czwartek.

W 42. minucie piątą w karierze bramkę w tych rozgrywkach zdobył 17-letni Ansu Fati, który wystąpił w nich po raz 17. (ale ani razu nie rozegrał 90 minut).

Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Argentyńczyk Lionel Messi, który najpierw wywalczył, a potem wykorzystał rzut karny. Był to jego 21. gol w tym sezonie, co daje mu pewne prowadzenie w ligowej klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma 14 bramek.

W dwóch meczach po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Barcelona zdobyła sześć bramek i nie straciła żadnej. Messi strzelił dwie i asystował przy dwóch innych.

Silva (po lewej) i Messi. (Fot. Getty Images)

W swoim następnym meczu, w piątek, Barcelona zmierzy się na wyjeździe z trzecią w tabeli Sevillą, która zgromadziła 51 punktów. W poniedziałek zremisowała na stadionie rywala z Levante 1:1.