Liga hiszpańska: Wygrana Barcelony, dwa gole Messiego

Była szansa na więcej goli, ale i tak Barcelona wygrała. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Athletic Bilbao 3:2 w zaległym meczu hiszpańskiej ekstraklasy i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Dwie bramki dla 'Dumy Katalonii' zdobył Argentyńczyk Lionel Messi.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w trzeciej minucie po trafieniu Inakiego Williamsa. Jednak już w 14. do wyrównania doprowadził Pedri, zaś w 38. ten sam zawodnik asystował przy pierwszym golu Messiego. Na 3:1 Argentyńczyk podwyższył w 62. po dograniu Francuza Antoine'a Griezmanna.

W końcówce Messi pomylił się wyprowadzając piłkę z własnej połowy i sprezentował ją rywalom. Akcję gospodarzy wykończył Iker Muniain, zmniejszając stratę, ale na wyrównanie klubu z Kraju Basków nie było już stać.

Argentyńczyk ma już dziewięć ligowych goli w tym sezonie i jest na czele klasyfikacji strzelców, ex aequo z trzema innymi piłkarzami. Miał wczoraj szansę na hat-trick, jednak dwukrotnie po jego strzałach piłka odbiła się od słupka.

Barcelona zgromadziła 31 punktów w 17 meczach. Przed nią są tylko ekipy z Madrytu: Atletico - 38 pkt w 15 spotkaniach oraz Real - 36 w 17. Athletic Bilbao, na którego ławce trenerskiej zadebiutował w środę trener Marcelino, jest dziewiąty i ma 21 "oczek".