Liga hiszpańska: Rodriguez złamał kość śródstopia

23-letni kolumbijski piłkarz, grający na pozycji pomocnika w Realu Madryt i reprezentacji Kolumbii, jest królem strzelców Mistrzostw Świata w Brazylii. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Realu Madryt James Rodriguez złamał piątą kość śródstopia we wczorajszym meczu ligi hiszpańskiej z Sevillą (2:1). Kolumbijczyk zdobył pierwszą bramkę dla 'Królewskich', którzy do czterech punktów powiększyli przewagę nad wiceliderem - Barceloną.

Władze madryckiego klubu poinformowały, że Rodriguez przejdzie dzisiaj operację. Absencja potrwa około dwóch miesięcy.

Kolumbijski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 12. minucie, a kwadrans później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji prawej nogi. Jego miejsce zajął Jese Rodriguez, autor gola na 2:0 w 36. minucie. Rezultat ustalił Iago Aspas w 80. W ekipie Sevilli grał Grzegorz Krychowiak.

W tym sezonie Rodriguez wystąpił w 33 meczach Realu, w których strzelił 12 bramek. Zabraknie go m.in. w sobotniej potyczce derbowej z Atletico oraz spotkaniach z Schalke 04 Gelsenkirchen w 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Rodriguez trafił do Realu z Monaco po ubiegłorocznym mundialu; na brazylijskich boiskach wywalczył koronę króla strzelców (sześć trafień).

Z powodu urazów w najbliższym meczu ligowym nie zagrają również m.in. Sergio Ramos i Pepe, zaś za kartki będzie pauzował Marcelo.

W tabeli ligi hiszpańskiej, po 21 kolejkach, prowadzi Real 54 pkt, przed Barceloną 50, Atletico 47 i Sevillą 42.