Liga hiszpańska: Real Sociedad wrócił na prowadzenie

Piłkarze trenera Imanola Alguacila w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. (Fot. Getty Images)
Real Sociedad San Sebastian odzyskał prowadzenie w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej po wczorajszym zwycięstwie w Vigo nad Celtą 4:1. Drużyna z Kraju Basków wyprzedza o punkt Real Madryt.

Piłkarze trenera Imanola Alguacila w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. W La Liga przegrali tylko z Valencią, a drugiej porażki doznali w czwartek - z Napoli 0:1 w Lidze Europy.

Wczoraj nie dali szans słabo grającej Celcie. Do sukcesu poprowadzili Sociedad liderzy. Pierwszego gola po powrocie do ojczyzny po 10 latach w Manchesterze City uzyskał David Silva, później po raz piąty w sezonie trafił Mikel Oyarzabal, który prowadzi w klasyfikacji strzelców, a następnie dwa podania Portu na bramki zamienił brazylijski napastnik Willian Jose.

Honorowego gola dla miejscowych zdobył z rzutu karnego Iago Aspas. "Goleada i zasłużone zwycięstwo zespołu trenera Imanola. Real wyraźnie lepszy od Celty" - napisała "Marca".

Dwa punkty straty do lidera ma Real Madryt, który w sobotę pokonał u siebie Huescę 4:1. Pierwszy w tym sezonie ligowy występ golem uświetnił Belg Eden Hazard, po pięknym uderzeniu z dystansu. Oprócz niego do siatki rywali trafili Francuz Karim Benzema (dwukrotnie) oraz Urugwajczyk Federico Valverde, a dla gości - David Ferreiro.

"Marca" zwróciła uwagę, że to pierwsze od dawna pewne zwycięstwo stołecznej drużyny, które przyniosło też "Królewskim" i ich kibicom szereg dobrych wiadomości. "Występ Hazarda z golem, dwa trafienia Benzemy, odpowiednie rozłożenie minut przed meczem z Interem Mediolan w Champions League. Huesca długo stawiała opór, ale pod koniec pierwszej połowy skapitulowała" - oceniła gazeta.

Przeciętnie wiedzie się w rodzimej ekstraklasie piłkarzom Barcelony. W tej kolejce zremisowali na wyjeździe z Alaves 1:1, choć gospodarze od 62. minuty grali w dziesiątkę.

Barcelona, która wygrywa w Lidze Mistrzów, w ekstraklasie Hiszpanii nie zwyciężyła od 1 października. Zdobyła do tej pory w sumie osiem punktów i plasuje się dopiero na 12. pozycji.