Barcelona's Leo Messi breaks Atlético Madrid hearts

Messi złamał serca kibiców Atletico... (Fot. Getty Images)
Lionel Messi scored a sublime late winner as champions Barcelona defeated Atletico Madrid to return to the top of La Liga. Messi curled sweetly into the corner of Jan Oblak's goal from the edge of the penalty box with four minutes remaining for his 11th goal in 10 games.

Na stadionie Wanda Metropolitano kibice byli świadkami dobrego, prowadzonego w bardzo szybkim tempie meczu. Gospodarze mieli wiele okazji bramkowych, ale jedynego gola strzelił w 86. minucie Lionel Messi. Argentyńczyk wymienił piłkę z Luisem Suarezem i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Janowi Oblakowi.

Po raz pierwszy przeciwko Atletico, swojej byłej drużynie, wystąpił Antoine Griezmann. Po jednym z kontrataków Francuz mógł wpisać się na listę strzelców, jednak uderzył nad poprzeczką.

Atletico nie chciało sprzedawać Francuza, ale w lipcu Barcelona wyłożyła zawartą w jego kontrakcie kwotę odstępnego w wysokości 120 mln euro. Griezmann spędził w Madrycie pięć sezonów, a w 180 ligowych meczach zdobył 94 bramki.

Dzień wcześniej piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Alaves 2:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 52. minucie prowadzenie Realowi dał Sergio Ramos. Hiszpan trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toniego Kroosa. Trzynaście minut później z rzutu karnego wyrównał jednak Lucas Perez.

Remis na tablicy wyników utrzymał się tylko cztery minuty. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dani Carvajal, który z bliskiej odległości dobił piłkę po strzale Isco i zapewnił zwycięstwo Realowi.