Liga hiszpańska: Zwycięstwo Realu, Benzema goni Lewandowskiego

Wczorajszy mecz zakończył się porażką Athletic Bilbao. (Fot. Getty Images)
Piłkarze wicelidera Realu Madryt pokonali na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0 w 18. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Jedną z bramek, dziewiątą w sezonie, zdobył Francuz Karim Benzema. Wcześniej w niedzielę Barcelona, bez zawieszonego Roberta Lewandowskiego, wygrała u siebie z Getafe 1:0.

Francuski piłkarz "Królewskich" zapewnił prowadzenie swojej drużynie na stadionie San Mames w Kraju Basków w 24. minucie.

"Benzema pięknie wykonanym strzałem wykorzystał kolejny dzień nieobecności zawieszonego Lewandowskiego, by zniwelować stratę do lidera i Joselu, napastnika Espanyolu, który nie zdobył gola przeciwko Betisowi (1:0)" - podkreśliła agencja EFE.

Niedawny zdobywca "Złotej Piłki" ma dziewięć goli w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Lewandowski prowadzi z 13 trafieniami, a Joselu ma 10.

W końcówce meczu z Realem piłkarze z Bilbao nacisnęli, ale stracili następną bramkę. Jej zdobywcą w 90. minucie był inny doświadczony piłkarz Realu - Niemiec Toni Kroos, który wszedł na boisko chwilę wcześniej.

Real dzięki wygranej ma 41 punktów i traci trzy do Barcelony. Oba zespoły - z racji występów w turnieju o Superpuchar Hiszpanii - mają jeszcze po jednym meczu zaległym.

Barcelona wcześniej wygrała drugi z rzędu ligowy mecz bez Lewandowskiego i ponownie 1:0. Tym razem Katalończycy pokonali walczące o utrzymanie Getafe, a gola strzelił Pedri. Polski napastnik nie może grać obecnie w Primera Division z powodu zawieszenia na trzy mecze. Pauzował już w spotkaniu z Atletico Madryt, teraz z Getafe, a musi jeszcze w spotkaniu z Gironą.