Liga francuska: Wysokie zwycięstwo PSG, rywale kończyli w dziewięciu

Trener PSG Thomas Tuchel pociesza niezadowolonego Mbappego... (Fot. Getty Images)
Paris Saint Germain pokonał u siebie Montpellier HSC aż 5:0 w 22. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na pozycji lidera. Zajmujący dotychczas czwarte miejsce w tabeli goście kończyli mecz w dziewiątkę.

Bramki dla paryżan zdobyli Hiszpan Pablo Sarabia, Argentyńczyk Angel Di Maria, Kylian Mbappe, Layvin Kurzawa, a samobójcze trafienie zaliczył Daniel Congre.

Piłkarze gości zobaczyli w tym meczu dwie czerwone kartki. Bramkarz Dimitry Bertaud został odesłany przez sędziego z boiska już w 17. minucie, natomiast Joris Chotard w końcówce spotkania (88.), w następstwie dwóch żółtych kartek.

"Dobrze rozpoczęliśmy mecz (gospodarze prowadzili od ósmej minuty - przyp. red.), a po tym, gdy na boisku zostało dziesięciu przeciwników, zrobiło się łatwiej" - przyznał Angel Di Maria.

PSG ma 55 punktów i o 13 wyprzedza Olympique Marsylia.