Ligue 1: Top 3 leading teams win their matches

Zawodnicy Lille mieli najtrudniejsze zadanie do wykonania, pokonując Montpellier, ale poradzili sobie. (Fot. Getty Images)
The three leading teams of the French premier league won in the 17th round. In the most interesting match, Lille OSC defeated Montpellier 3-2. Olympique Lyon won 3--0 at home against Nantes and defending champions Paris Saint-Germain 4-0 against Strasbourg.

Już przed tą kolejką wiadomo było, że teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka ekipę Lille, która mierzyła się z nieźle spisującym się w tym sezonie Montpellier.

Rzeczywiście, spotkanie było zacięte, a o zwycięstwie faworytów przesądził gol w 87. minucie 35-letniego tureckiego napastnika Buraka Yilmaza, wprowadzonego na boisko dwanaście minut wcześniej.

Pozostałe zespoły z czołowej trójki nie miały kłopotów w starciu z niżej notowanymi rywalami.

W meczu ze Strasbourgiem bramki dla PSG zdobyli Timothee Pembele, Kylian Mbappe oraz rezerwowi - Senegalczyk Idrissa Gueye i Włoch Moise Kean.

Dla 18-letniego Pembele to pierwszy gol w barwach klubu z Paryża.

Gospodarze wystąpili mocno osłabieni, m.in. bez Brazylijczyka Neymara, Włocha Alessandro Florenziego oraz Presnela Kimpembe.

PSG wygrał ze Strasbourgiem 4:0. (Fot. Getty Images)

W spotkaniu Olympique Lyon z Nantes (3:0) gospodarze zdobyli wszystkie bramki w pierwszej połowie. Ich strzelcami byli kolejno: Kameruńczyk Karl Toko Ekambi, Tino Kadewere z Zimbabwe oraz Brazylijczyk Lucas Paqueta.

Sytuacja w czołówce tabeli Ligue 1 jest bardzo ciekawa. Lille i Olympique Lyon mają po 36 punktów, Paris Saint-Germain zgromadził o jeden mniej.